Müdür Sunuş

 
 
 
  
 
Sevgili öğrenciler;
 
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Yüksekokulumuzu tercih edip girmeye hak kazandığınız için sizleri kutluyorum. Mutlu ve başarılı bir öğretim dönemini tamamlayarak öncelikle bir meslek sahibi olmanızı, sonra da daha çok gayret gösterenlerin hukuk fakültesi öğrencisi olmasını canı gönülden dilerim.
Mezun öğrencilerimize “Adalet Meslek Yüksekokulu” ön lisans diploması verilmektedir. Mezunlarımız mahkemelerde İcra Müdürü, İcra Müdür Yardımcılığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdür Yardımcılığı, Zabıt Katipliği görevlerine atanabilmektedirler. Ayrıca İnfaz Kurumlarında Müdürlük  görevine yükselebilmektedirler. Mezunlarımız çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının ve özel sektör kuruluşlarının hukuk müşavirliği bölümlerinde iş bulabilme olanağına sahiptirler. Dikey Geçiş Sınavı ile Hukuk Fakültelerine kayıt hakkı kazanabilirler.Yine Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin Kamu Yönetimi Bölümüne sınavsız geçiş yapabilirler.
Hepinize eğitim-öğretim yaşamınızın sağlık, mutluluk, hoşgörü, sevgi, barış, huzur ve güzellikler içerisinde başarılarla dolu geçmesini diliyorum. Sizlerle birlikte yüksekokulumuzun eğitim kadrosunda yer alan tüm personele başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.


 
                                                                                          Prof. Dr. Hasan Tahsin KEÇELİGİL
                                                                                            Müdür V.